Realizacja tynków wewnętrznych stanowi dla inwestora jeden z ważniejszych etapów budowy, podczas którego wnętrza nabierają swojego ostatecznego kształtu. Jednym z często stosowanych rodzajów tynków wewnętrznych jest tynk cementowo-wapienny.

Tynkiem chętnie używanym do zabezpieczenia części elewacji szczególnie narażonych na uszkodzenia i zabrudzenia jest tynk mozaikowy. Tynk ten występuje na rynku również pod nazwami „Marmolit” lub „Tynk żywiczny”.

Występowanie objawów skażenia mikrobiologicznego na elewacjach budynków jest coraz częstszym zjawiskiem. Najprościej można je scharakteryzować jako zielonkawy nalot na ścianach budynku, który swoim wyglądem może przypominać (w zależności od stopnia zainfekowania powierzchni) brudnozielone plamy albo w ekstremalnych przypadkach zmienić kolor całej elewacji.

Film prezentuje renowację elewacji, która została przeprowadzona na przykładowym domu jednorodzinnym. Przedstawione zostają krok po kroku aspekty związane z prezentowanym tematem:

Film prezentuje rodzaje zapraw klejowych oferowanych przez firmę Majster-Pol. Materiał prezentuje nam w jaki sposób należy dobrać zaprawę klejową, mając na uwadze właściwości kleju, przyklejanego materiału okładzinowego oraz podłoża. Zwracając uwagę na właściwości samego kleju należy zwrócić uwagę na następujące jego cechy:

Film prezentuje realizację ocieplenia ścian krok po kroku. Prace nad ociepleniem rozpoczynają się od przygotowania ścian. Na suche i czyste podłoże nakładany jest MajsterGrunt głębokopenetrujący. Ma on za zadanie poprawienie przyczepności, wyrównanie chłonności powierzchni, wzmocnienie podłoża oraz ma zlikwidować pylenie.

Film prezentuje kontynuację prac przy ociepleniu budynku krok po kroku. Po wykonaniu prac związanych z wykonaniem izolacji i zabezpieczeniem newralgicznych stref budynku w dalszej części zostaje wzmocniona warstwa izolacyjna oraz zostaje nałożony tynk cienkowarstwowy. W pierwszym etapie prac wzmacniających następuje kołkowanie ścian.

Skąd wyjątkowa popularność tynku akrylowego? Główny powód to oczywiście jego korzystna cena. Tynk akrylowy jest doskonałym przykładem połączenia dobrej jakości produktu przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Ale nie tylko! Tynk akrylowy ma więcej zalet.  

Budowa i wykończenie domu to jedno z najważniejszych życiowych przedsięwzięć. Idealny scenariusz zakłada, że wszystko idzie szybko i gładko, a fundusze pozwalają na zakup wymarzonych mebli oraz dekoracji.

Właściwe ocieplenie jest kluczowe w celu uzyskania komfortowego klimatu wewnątrz budynku. Ma ono również znaczący wpływ na późniejsze koszty jego ogrzewania i klimatyzowania.