Skąd wyjątkowa popularność tynku akrylowego? Główny powód to oczywiście jego korzystna cena. Tynk akrylowy jest doskonałym przykładem połączenia dobrej jakości produktu przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Ale nie tylko! Tynk akrylowy ma więcej zalet.  

Elastyczny, wytrzymały, niedrogiTynk akrylowy

Jednym z atutów jest elastyczność, która z powodzeniem przekłada się na jego wytrzymałość. Przyjrzyjmy się tynkowi akrylowemu MajsterPol – to produkt odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym te wywołane drganiami spowodowanymi przez ruch samochodowy, nieustannym przekształcaniem się gruntu, wewnętrznymi napięciami czy trudnymi warunkami atmosferycznymi.

To tynk, który poradzi sobie również z zanieczyszczeniami. Każda elewacja musi z nimi walczyć – osadzając się na powierzchni, potrafią wniknąć w jej strukturę. W efekcie może to doprowadzić do trwałego, widocznego zabrudzenia. Tymczasem elewację zrealizowaną z wykorzystaniem tynku akrylowego MajsterPol łatwo utrzymamy w czystości. Zawarty w produkcie polimer ogranicza przywieranie do ściany zewnętrznej kurzu i brudu, który można zmyć wodą pod ciśnieniem.

Istotną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze tynku, jest również jego odporność na skażenie mikrobiologiczne. W przypadku tynku akrylowego MajsterPol czynnikiem zabezpieczającym jest biocyd powłokowy kapsułowany, który stopniowo uwalnia substancje czynne, dzięki czemu oddala ryzyko pojawienia się niechcianego skażenia mikrobiologicznego na wiele lat.

Tynk akrylowy w praktyce

Tynk akrylowy MajsterPol to gotowa do użycia masa, stworzona w kolorze wybranym z palety barw producenta. Proces przygotowania, nakładania i wysychania takiego tynku powinien przebiegać przy pogodzie bezdeszczowej w temperaturze powietrza i podłoża od +5 do +25°C. Uwaga! Ze względu na ograniczoną paroprzepuszczalność nie powinno się stosować tynku akrylowego na ściany budynków ocieplonych wełną mineralną.

Tynk Majsterpol posiada niezwykle bogatą paletę kolorystyczną. Gotowy wzornik obejmuje ponad 150 kolorów. Jednak firma MajsterPol może przygotować tynk akrylowy w każdym inny, dowolnym kolorze, który zapewni swobodę w kształtowaniu estetyki elewacji i innych powierzchni dekoracyjnych.

Tynk akrylowy MajsterPol – gdzie go wykorzystać?

Tynk akrylowy Majsterpol doskonale sprawdzi się zarówno jako warstwa wykończeniowa przy ocieplaniu nowych budynków, jak i do renowacji starszych obiektów. Ze względu na posiadane właściwości jest to tynk, który doskonale nadaje się do zastosowania na budynkach realizowanych w warunkach małego lub średniego zanieczyszczenia, występującego m.in. na terenach podmiejskich.

 

 

Przejdź do strony produktowej – tynk akrylowy