(25) 757 05 54 biuro@majsterpol.pl
Zaznacz stronę

Poprawne nakładanie tynku

silikonowego

 

Nakładanie tynku silikonowego jest jednym z ostatnich etapów realizacji ocieplenia domu. Cienkowarstwowy tynk silikonowy jest gotową, barwioną masą o konsystencji ułatwiającej nakładanie. Aby prawidłowo przeprowadzić proces aplikacji należy wybrać okres odpowiednich warunków atmosferycznych oraz pamiętać o zachowaniu właściwych przerw technologicznych. Istotne jest również odpowiednie przygotowanie i zagruntowanie podłoża.

Charakterystyka tynku silikonowego

Tynk silikonowy charakteryzuje się wysoką odpornością na zabrudzenia, a dzięki zastosowaniu polimerów silikonowych i siloksanowych posiada on bardzo dobre właściwości hydrofobowe. Dzięki właściwości samooczyszczenia zabrudzenia które powstają na elewacji pod wpływem opadów atmosferycznych zostają spłukane. Materiał oferowany jest jako barwiona, gotowa do użycia masa.

Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do nakładania tynku silikonowego należy pamiętać, że prace na betonach, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych można rozpocząć po minimum czterech tygodniach od momentu zakończenia prac, a w przypadku warstwy zbrojącej takiej jak Syrolep Z lub Wełnolep Z minimum po trzech dniach od momentu jej wykonania. Podłoże powinno być oczyszczone, a następnie zagruntowane Majstergruntem Silikonowym. Aplikację tynku możemy rozpoczynać po całkowitym wyschnięciu nałożonego gruntu, jednak nie wcześniej niż po 24 godzinach.

Nakładanie tynku silikonowego

Przystępując do aplikacji tynku należy zwrócić uwagę, aby temperatura powietrza podczas prac oraz wysychania wynosiła od +5 do +25 stopni. Prac nie wykonuje się podczas opadów atmosferycznych, a świeżo położony tynk na elewacji powinien być zabezpieczony siatką ochronną przed opadami oraz nadmiernym oddziaływaniem promieni słonecznych.

Przystępując do realizacji należy w pierwszej kolejności dokładnie przemieszać masę wiertarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym.

Tak przygotowaną masę tynkarską należy rozprowadzać cienką, równomierną warstwą na podłożu używając do tego celu gładkiej pacy ze stali nierdzewnej.

Następnie przy użyciu tej samej pacy należy ściągnąć nadmiar tynku do warstwy o grubości kruszywa zawartego w masie. Należy również pamiętać, aby podczas nakładania kolejne fragmenty powierzchni tynku były łączone zgodnie z zasadą mokre na mokre. Żądaną strukturę należy wyprowadzić przez zatarcie nałożonego tynku płaską pacą z plastiku. Operację zacierania powinno się wykonywać ruchami okrężnymi przy niewielkim nacisku pacy, równomierne na całej powierzchni elewacji.

Zobacz również:

Powiązane produkty

Slider

Materiały do pobrania

Zobacz również

Slider

MajsterPol poleca:

Slider

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 Masz pytania? napisz do nas

    kontakt

    Biuro Obsługi Klienta
    tel. (25) 757 05 54,
    biuro@majsterpol.pl

    MP MAJSTER-POL
    Mienia, ul. Jedlina 29
    05-319 Cegłów
    NIP: 8221784487‬
    BDO: 000105974

    Jak dojechać
    Zobacz jak do nas dojechać