(25) 757 05 54 biuro@majsterpol.pl
Zaznacz stronę

Q&A

O FIRMIE

1. Czy, jako inwestor, mogę zakupić Państwa produkty bezpośrednio?

Strategia firmy zakłada sprzedaż wyrobów jedynie poprzez sieć dystrybucji, w skład której wchodzą hurtownie materiałów budowlanych w całym kraju. Zachęcamy do zakupu w jednej z przeszło 200 Mieszalni Tynków i Farb MAJSTER-POL w Polsce.

2. Dlaczego nie sprzedajecie Klientom Indywidualnym?

Ze względu na przyjętą wiele lat temu zasadę. Jesteśmy firmą, która współpracuje w formule B2B, czyli Biznes do Biznesu. Inwestorzy oraz Klienci Indywidualni to grupa docelowych odbiorców dla Hurtowni i Składów Materiałów Budowlanych, a my, jako producent, zdecydowaliśmy się nie konkurować ze swoimi odbiorcami bezpośrednio.

3. Gdzie mogę kupić materiały MAJSTER-POL?

Najdogodniej jest wybrać Mieszalnie, znajdujące się najbliżej miejsca, gdzie znajduje się inwestycja, tak aby zminimalizować ryzyko wystąpienia dodatkowych kosztów logistycznych, jakie może doliczyć hurtownia.

4. Ile kosztują Wasze produkty?

Na naszej stronie internetowej www.majsterpol.pl znajduje się cennik detaliczny produktów https://majsterpol.pl/obsluga-klienta/klienci/cennik-produktow . Ceny w nim umieszczone są cenami detalicznymi, czyli nie uwzględniają żadnych upustów ani rabatów, jakie udzielane są przez Hurtownie w momencie składania zamówienia. Ze względu na politykę handlową, nie udzielamy żadnych informacji na temat cen oraz rabatów, w jakich nasze wyroby oferują Hurtownie. Zachęcamy do kontaktu z wybraną Hurtownią, która zaoferuje nasze wyroby zgodnie ze swoją polityką handlową.

5. Dlaczego Wasze produkty nie są dostępne w sieciach handlowych?

To wynika ze świadomej decyzji. Obecność w sieciach jest niewątpliwie nobilitująca dla marki, jednak niesie za sobą pewne ryzyko. Swoją sprzedaż opieramy o własną sieć dystrybucji, w której znajdują się firmy, współpracujące z nami nieprzerwanie od początku naszej działalności, jako producenta. Chcemy, aby nasi Klienci czuli się bezpiecznie i nie musieli obawiać się lokalnej konkurencji w postaci sklepów sieciowych.

6. Czy jesteście naprawdę polską firmą?

Tak, jesteśmy polską firmą rodzinną. Płacimy tu podatki i z Polską wiążemy swoją przyszłość. Jednak z powodzeniem sprzedajemy nasze wyroby na terenie Unii Europejskiej oraz na Wschodzie Europy, który w Unii Europejskiej nie jest. Uważamy, że barwy narodowe są ważne, bo stanowią o tożsamości firmy oraz o jej przywiązaniu do tradycji, jednak równie ważne są wartości jakimi się kierujemy – lojalność, uczciwość oraz stałe dążenie do rozwoju, zarówno naszych produktów, jak i nas wszystkich jako ludzi.

O PRODUKTACH OGÓLNYCH

1. Mam pytanie techniczne – komu je zadać?

Na każde pytanie techniczne z przyjemnością odpowie Jacek Kołodziejczyk. Jest dostępny pod numerem telefonu 509-313-320. W razie gdyby był nieosiągalny, prosimy o kontakt z Labolatorium 25-757-05-54 wew. 16.

2. Czy Wasze produkty zielenieją z czasem?

Temat porastania, inaczej zielenienia, to temat bardzo szeroki. Napisaliśmy artykuł wyjaśniający ten proces biologiczny – zapraszamy do lektury. Nasze produkty są zabezpieczone przed porastaniem specjalną formułą biocydową, dlatego o ile nie wystąpią czynniki zewnętrzne, szerzej opisane w artykule, nie zzielenieją.

3. Czy macie tynki, które same się czyszczą?

Nie ma tynków, które same się czyszczą, choć mamy wielką nadzieję na ich odkrycie w naszym Dziale B+R ?. Tynki uznawane za „samoczyszczące” to tynki silikonowe, które nie tyle potrafią się same umyć, co nie przyjmują cząsteczek brudu na swojej powierzchni i tym samym pozostają dłużej czyste i estetyczne. Jest to szczególnie ważna właściwość gdy nasz dom znajduje się w miejscach bardzo uczęszczanych, w sąsiedztwie dróg szutrowych lub w strefach przemysłowych.

4. Jaka jest gwarancja na Wasz system ociepleń?

Temat gwarancji należy podzielić na dwa obszary. Pierwszy, to gwarancja na kompletny system ociepleń ETICS, drugi, to odpowiedzialność za każdy produkt oddzielnie. W przypadku gwarancji systemowej, standardowo udzielamy zabezpieczenia na okres 6 lat. Warto pamiętać, że uzyskanie gwarancji zależne jest od skorzystania z wszystkich produktów, wchodzących w skład systemu oraz wbudowanie wszystkich elementów w okresie nie dłuższym, niż 6 m-cy. Nie można uzyskać gwarancji dla systemu, który robiony był na raty tj. w jednym roku styropian i klej „na szaro” w kolejnym tynk. Więcej na temat ocieplania na raty znajduje się w stworzonym przez nas artykule. Co do gwarancji na pozostałe produkty, używane oddzielnie, to zgodnie z przepisami, obowiązuje producenta okres rękojmi, wynoszący 24 m-ce.

5. Jak mogę uzyskać gwarancję na Wasz system ociepleń?

Warunkiem uzyskania gwarancji jest zastosowanie wszystkich składowych, co dotyczy zarówno produktów MAJSTER-POL, ale również dodatkowych akcesoriów, których parametry muszą być zgodne ze wskazaniami Europejskiej Oceny Technicznej, właściwej dla wybranego systemu ociepleń. Oczywiście konieczne jest posiadanie dowodów zakupu wszystkich materiałów. Kolejnym ważnym aspektem jest termin wykonania wszystkich prac elewacyjnych. Od momentu rozpoczęcia, do zakończenia robót nie może upłynąć więcej niż 6 m-cy. Fakt chęci uzyskania gwarancji należy zgłosić do nas w celu wykonania oględzin, przed, w trakcie i po zakończeniu prac – dzięki temu nasz Przedstawiciel ostatecznie zaopiniuje i zatwierdzi dokument gwarancyjny.

6. Nie znalazłem w Waszym wzorniku koloru dla siebie, co w takich sytuacjach?

W takiej sytuacji chętnie pomogą nasi Koloryści dyżurujący, w Laboratorium od 7 do 18. Konieczne jest wskazanie lub dostarczenie wzorca barwy, oni zajmą się resztą ?. W oparciu o nasz system kolorowania stworzą indywidualną recepturę na specjalne zamówienia. To wszystko bez żadnych dodatkowych kosztów!

O PRODUKTACH SZCZEGÓŁOWO

1. Który Wasz klej nadaje się do przyklejania styropianu grafitowego?

Posiadamy w swojej ofercie dwa kleje do przyklejania styropianu, które są także odpowiednie do grafitowego. Styrolep K to klej jedynie do przyklejania płyt styropianowych, z kolei Styrolep Z to klej uniwersalny, który zarówno klei jak i służy do zatapiania siatki w warstwie zbrojącej. Podczas przyklejania płyt styropianu grafitowego należy pamiętać o jego przeszlifowaniu! Materiał ten jest bardziej śliski od białego, a przez swoją barwę znacznie bardziej się nagrzewa i tym samym płyty pracując, mogą oderwać się od ściany. Szczególną ostrożność należy zachować podczas wysokich temperatur oraz dużego nasłonecznienia powierzchni ścian.

2. Czy mogę położyć tynk mozaikowy na powierzchni płaskiej?
Aplikacja tynku mozaikowego możliwa jest jedynie na powierzchniach pionowych.
3. Jaki produkt użyć do wykończenia komina?

Z naszych doświadczeń wynika, że najlepsze na kominy jest rozwiązanie Master Brick, czyli odzwierciedlenie cegły klinkierowej, wykonane przy użyciu masy akrylowej oraz szablonu tynkarskiego. Produkty te są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz dzięki zastosowaniu lakieru ochronnego, przez długi czas kolory pozostają niezmienione, nawet przy bardzo ciemnych barwach.

4. Dlaczego odradzacie używanie ciemnych kolorów na dużych powierzchniach ścian?

Odpowiedź jest prosta – ciemne kolory bardziej się nagrzewają i choć nie widać tego gołym okiem ściana pracuje z dużo większą intensywnością niż nam się wydaje. Ściana, która mocno pracuje może szybciej ulec procesom starzenia takim jak odbarwienie się koloru czy mikropęknięcia. Wszystko to ma wpływ na to, jak długo będziemy cieszyć się estetycznymi i praktycznymi walorami naszej elewacji. Dlatego też, ciemne kolory sugerujemy stosować jako niewielki element ozdobny, który uwypukli piękno bryły, ale jej nie zaszkodzi w długoterminowej perspektywie.

5. Czy mogę zastosować Wasze tynki wewnątrz budynku?

Nie wszystkie. Produkty, które mogą być stosowane wewnątrz budynków posiadają stosowną adnotację w Ateście Higienicznym, wydawanym przez PZH. Obecnie najczęściej wybierane do wewnątrz są tynk gładki Master Poli oraz tynk, pozwalający uzyskać wzór cegły na ścianie tj. Master Brick. Oczywiście wciąż niekwestionowaną popularnością, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej, cieszy się tynk mozaikowy, który w naszej ofercie można znaleźć w wersji z miką oraz bez.

6. Czy posiadacie w ofercie biały klej do kamienia?

Tak naprawdę posiadamy dwa kleje do kamienia – Granlep (link) oraz Speedlep (link), który radzi sobie w warunkach presji czasowej – już po 2 godzinach można chodzić po ułożonych, przy jego zastosowaniu, płytkach.

6. Czy posiadacie w ofercie biały klej do kamienia?
7. Na który Wasz klej mogę kleić płytki w formacie 60x60 i większym?

Klejem, przeznaczonym do mocowania płytek wieloformatowych, jest Granlep. Należy jednak pamiętać, żeby zaprawa pokryła minimum 90% powierzchni płytki.

8. Czy mogę nakładać Wasze tynki natryskowo?

Tak, nasze standardowe tynki elewacyjne mogą być aplikowane metodą natryskową. Prosimy jedynie pamiętać o przystosowaniu gęstości produktu do wielkości dyszy oraz ciśnienia natrysku. Najlepiej jest samemu poeksperymentować z posiadaną maszyną oraz naszymi tynkami zanim przystąpi się do właściwej aplikacji. Życzymy powodzenia ?

9. Czy do farb elewacyjnych można dodawać wodę?

Do farb, w razie takiej konieczności, można dodać niewielką ilość wody. Niewielką, czyli max 5% objętości opakowania – przykład: do opakowania farby o wadze 6 kg możemy dodać 300g wody. Woda musi być czysta! Dodając wodę z niewiadomego lub dyskusyjnego pochodzenia, ryzykujemy zainfekowanie produktu mikroorganizmami, które mogą spowodować porośnięcie powierzchni ściany.

10. Dlaczego muszę zachować odstęp pomiędzy aplikacją poszczególnych warstw ocieplenia?

Przerwy technologiczne, bo o nich mowa, są bardzo ważne. Dzięki zachowaniu odpowiednich odstępów pomiędzy aplikacją kolejnych warstw, unikniemy niespodzianek w postaci: „znikającego gruntu” lub trudności w zatarciu tynku. Istota przerw jest bardzo prosta. Wszystkie produkty zawierają wodę – aby warstwa związała, konieczne jest odczekanie do jej całkowitego wyschnięcia. Jeżeli zaś, zaczniemy zbyt szybko, to woda np. z kleju do siatki, może wyjść nam dopiero na tynk w postaci odparzeń lub wysoleń (bardzo częsty problem). Więcej na temat przerw technologicznych można znaleźć w infografice. 

11. W jaki sposób mogę odnowić starą elewację?

Wszystko zależy w jakim jest stanie. Jeżeli poprzedni tynk dobrze się trzyma, a sama elewacja jest jedynie brudna i/lub porośnięta wystarczy ją umyć, zastosować preparat biobójczy Elewacid i pomalować farbą w wybranym rodzaju i kolorze. Szczegółowa instrukcja znajduje się w filmie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 Masz pytania? napisz do nas

  kontakt

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. (25) 757 05 54,
  biuro@majsterpol.pl

  MP MAJSTER-POL
  Mienia, ul. Jedlina 29
  05-319 Cegłów
  NIP: 8221784487‬
  BDO: 000105974

  Jak dojechać
  Zobacz jak do nas dojechać