(25) 757 05 54 biuro@majsterpol.pl
Zaznacz stronę

Dobór zaprawy klejowej do płytek i kamienia

 

Dobór odpowiedniego kleju do wymagań jakie stawia przed wykonawcą materiał okładzinowy jest niezwykle istotny. Wpływa on zarówno na trwałość wiązania, ale także na estetykę wykonania i komfort pracy.

Opracowując zestaw klejów cementowych firma MajsterPol uwzględniła zróżnicowane wymagania materiałów okładzinowych oraz okładanych typów podłoża. Za priorytetowe uznała stworzenie nowoczesnej, wysokiej jakości linii klejów, gwarantujących dobrą pracę zaprawy z podłożem i okładziną, co ma to szczególne znaczenie w przypadku powierzchni odkształcających się. Istotne jest przy tym zapewnienie najlepszej przyczepności i siły klejenia oraz odporności na obciążenia termiczne, wilgociowe i mechaniczne. W przypadku okładzin z kamienia bardzo istotne jest również zapewnienie, aby klej nie powodował odbarwień. Pozostałymi parametrami, które były brane pod uwagę przy opracowywaniu zapraw klejowych był spływ masy, co ma szczególne znaczenie na powierzchniach pionowych oraz czas wiązania. W przypadku klejów o wydłużonym czasie wiązania, umożliwia to korekty i elastyczność w układaniu. Kleje cechujące się szybkim czasem wiązania mają natomiast umożliwić szybką realizację prac. Dlatego w ofercie firmy znalazły się zaprawy klejowe o zróżnicowanych właściwościach i przeznaczeniu. Od kleju o standardowych cechach, po kleje bardziej specjalistyczne.

 

Standardowy klej do klejenie płytek

Do realizacji powierzchni okładzin o standardowych wymaganiach, firma MajsterPol poleca uniwersalny klej do płytek ceramicznych GLAZLEP. Klej posiada klasę „C1T”. Klasa ta oznacza klej cementowy „C”, normalnie wiążący „1” o zmniejszonym spływie „T”. GLAZLEP to produkt przeznaczony do klejenia glazury i terakoty. Jest to klej o zwiększonej przyczepności, pozwala więc na klejenie płytek na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Właściwości kleju zapewniają doskonałe efekty klejenia wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Klej na ogrzewanie podłogowe oraz na powierzchnie krytyczne takie jak powłoki malarskie, beton komórkowy.

Do mocowania płytek na powierzchniach odkształcalnych oraz na tak zwanych podłożach krytycznych jak na przykład na istniejących już płytkach firma MajsterPol opracowała klej GRESLEP klasy C2TE. Klasa ta oznacza klej cementowy „C”, o podwyższonych parametrach klejenia „2”, o zmniejszonym spływie „T”, o wydłużonym czasie otwartym „E”. Klej można stosować na zewnątrz, wewnątrz budynku oraz na ogrzewanie podłogowe. GRESLEP posiada wydłużony czas otwarty, pozwalający na wprowadzanie korekt podczas układania płytek. Dzięki zwiększonej przyczepności może być stosowany na powierzchniach poziomych i pionowych.

Szybkowiążący klej do płytek

 

Wykonawca dla którego ważny jest krótki czas realizacji, może sięgnąć po szybkowiążący klej do płytek SPEEDLEP. Klej posiada klasę C2FTS1. Klasa ta oznacza klej cementowy „C”, o podwyższonych parametrach klejenia „2”, szybkowiążący „F”, o zmniejszonym spływie „T”, odkształcalny„S1”.
Klej polecany jest szczególnie podczas okładanie powierzchni w miejscach publicznych lub gdy podczas prac istnieje ryzyko wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych. Użytkowanie powierzchni jest możliwe już po 2 godzinach od klejenia. SPEEDLEP przeznaczony jest do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, a także na ogrzewanie podłogowe. Charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością i może być stosowany na powierzchniach poziomych i pionowych.

Specjalistyczny, elastyczny klej do wymagających okładzin takich jak: granit, marmur, kamień naturalny

 

Do klejenia wymagających okładzin firma MajsterPol opracowała klej GRANLEP klasy C2TES1. Klasa ta oznacza klej cementowy „C”, o podwyższonych parametrach klejenia „2”, o zmniejszonym spływie „T”, o wydłużonym czasie otwartym „E”, odkształcalny„S1”. Klej GRANLEP jest idealnym rozwiązaniem do klejenia jasnych, naturalnych kamieni, marmuru, czy skał gruboziarnistych. Równie dobrze można go stosować w przypadku płytek ceramicznych lub mozaiki. GRANLEP przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz na ogrzewanie podłogowe. Wydłużony czas otwarty wiązania pozwala na korekty w układaniu płytek nawet do 30 minut od momentu nałożenia kleju. Ułatwia to klejenie na powierzchniach poziomych oraz pionowych.

Zobacz również:

Powiązane produkty

Slider

Materiały do pobrania

Zobacz również

Slider

MajsterPol poleca:

Slider

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 Masz pytania? napisz do nas

  kontakt

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. (25) 757 05 54,
  biuro@majsterpol.pl

  MP MAJSTER-POL
  Mienia, ul. Jedlina 29
  05-319 Cegłów
  NIP: 8221784487‬
  BDO: 000105974

  Jak dojechać
  Zobacz jak do nas dojechać